fbpx

Tulevikujuhi kiirendi: esimese sõidu logiraamat

26. august 2020. aastal – päikseline hommik hilissuvel. Milttoni Plats lõhnab hea kohvi järgi, toolid on reas, igaühele asetatud trükilõhnalised materjalid, kõlaritest kostub mõnus 70ndate funk. Mõne minuti pärast astuvad järjest sisse kümme omavahel veel võõrast juhti –viis naist ja viis meest -, et esimest korda maailmas võtta ette Tulevikujuhi kiirendi teekond.

Kiirendi algas MINA mooduliga. Süvenesime neuroteadustesse ning seejärel vaatasime endasse: reflekteerisime, jagasime kogemusi, analüüsisime oma loomuomaseid tugevusi ja nõrkusi. See, et tulevikujuht on ennast hästi juhtiv juht, sai palju klaarimaks, kui varem. Esimene „Juhi juttude“ sessioon läks hinge ja aitas enda jaoks olulist paika loksutada.

Oktoobri neljal päeval seadsime sihi MEESKONNALE. Häkkisime viise, kuidas luua oma tiimis psühholoogilist turvatunnet ja ehitada üles teisi efektiivse meeskonnatöö jaoks vajalikke sambaid. Just sellest hetkest alates hakkas psühholoogiline turvatunne korduma nagu refrään. Koostöö, konfliktide lahendamine, motivatsiooni toetamine, juhtimispraktikad. Ja siis loov eestvedamine, innovatsiooniprotsess, disainmõtlemise praktikum, legoprototüübid. Moodulisse mahtunud kahe „Juhi juttude“ arutelu ajal tundus aeg lendavat. Nelja päeva mahtus tõesti palju.

Kahel kaneelisaialõhnalisel hommikul novembris alustasime sõitu juhtimise järgmises raskuskategoorias: ORGANISATSIOONi moodulis. Mõtlesime ja arutasime, kuidas uues tööilmas erineva tausta ja kogemusega inimesi liita, ehitada üles head ja inspireerivat struktuuri ning protsesse. Tegime läbi kompleksse muutuste juhtimise praktikumi. Oma ala parimad juhid jagasid ausalt oma kogemust innovaatilisest organisatsioonist ning juhikogemusest keset muutuste turbulentsi. Tervikpilt juhtimisest hakkas kokku saama ja oli tunda, kuidas kiirendajad on jõudnud omavahel mingile järgmisele usalduse tasandile. Mõni neist näiteks ei tahtnud Platsilt lahkuda ka veel kell 19.

Detsembris laiendasime vaadet endast ja oma inimestest kaugemale –moodulis MAAILM MEIE ÜMBER võtsime tükkideks oma ettevõtmise mõju ja vastutuse. Ja detsember tähendas maske. Süvenesime sellesse, kuhu liigub maailm ja mida selle suuna paremaks tüürimiseks saame teha ise ja oma ettevõtmise kaudu. Arutasime, mis vahenditega ja millisest otsast me siis ise saame maailma muuta.

Siis lasime mõnda aega viirusel raugeda ja pidasime maha esimese Tulevikujuhtide Klubi virtuaalürituse. Kuni saabus 11. veebruar 2021. aastal –külm, kuid päikseline pärastlõuna südatalvel. Plats on värvilistes tuledes, pidulikum, kui ta kunagi olnud on. Kohtume endiselt maskides ja kaks kuud edasilükatud ajal, aga kohtume! Päriselt üksteisele silma vaatamine, taipamiste jagamine kogu teekonnast, tunnistused, üks ootamatu tantsulis-muusikaline üllatusnumber jazzi žanrist ja rõõmutunne. Jõudsime sadamasse! Ja Tulevikujuhtide Klubi esimesed kümme liiget lahkusid Milttoni Platsilt maailma muutma.

Tulevikujuhi kiirendi stardib teist korda 2021, et anda maailmamuutjatele uut ja värsket energiat. Uuri lähemalt ja kandideeri programmi siin.