fbpx

Tiim

Annika Arras
Tegevjuht, partner

Annika on Miltton New Nordics kaasasutaja ja tegevjuht. Milttoni asutamist ja stardiperioodi Eestis võtab ta ise kokku kui “pöörast rännakut kolmest kolmekümneni kahe aastaga ja mul pole õrna aimu ka kuhu see välja viib, aga tunne on hea.”

Haldi Helis Annus
Juhiabi

Muretu, kuid asjalik Haldi Helis liitus Milttoni tiimiga 2019. aastal. Teda võib pidada poliitikale pühendunud konsultandiks, kes oskab maalida rahvusvahelistest suhetest niivõrd erksa pildi, et ühtmoodi on huvitatud nii autopesulaketi turundusjuht kui pruulikoja tegevjuht.

 

Haldi Helis oskab ka teravalt analüüsida ühiskondlike-poliitiliste sündmuste mõju, motiveerida kaaslasi ja avalikult esineda. Ta kuulub Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ringi ja on korraldanud ÜRO simulatsioone.

Kristi Tikka
Büroojuht

Mida on vaja, et üks kontor sujuvalt toimiks? Vastus on lihtne: Kristit!

 

Kristi pühendab oma täpsuse, pühendumuse ning edasipürgivuse Milttoni kontorielu sujuva kulgemise edendamiseks. Ta on meie kontori nägu ja tegu, kelle eksistens võimaldab milttonlastel pühenduda oma tööülesannetele ning langevarjurina teab Kristi, et lahendamatud probleeme pole olemas – tuleb vaid tegutseda.

Meriene Linnasmägi
Bürooassistent ja keeletoimetaja

Merienel on üle 10 aasta kogemust külalislahkuse sektoris – juhatades nii baare, kohvikuid kui kultuuriklubisid. Lisaks sellele organiseeris ta projektipõhiseid pop-up baare, muuhulgas hoolitsedes 3 aastat näiteks kogu Intsikurmu festivali joogimajanduse eest. Öötööga 2019 kevadel lõpparve teinud, töötas Meriene üle kahe aasta Miltton Eventsis projekti- ja tiimijuhina.

 

Kuigi projektijuhile omaselt on tal soojad suhted exceliga, siis hariduselt on Meriene hoopis põline humanitaar – Eesti filoloog, kes on õppinud kokku seitset keelt ning tegutseb nii Milttonis kui vabakutseliselt ka keeletoimetajana.

Jekaterina Kalinitseva
Konsultant

Jekaterina on venekeelse kommunikatsiooni ekspert, kelle kogemus hõlmab nii avaliku kui ka erasektori kommunikatsiooni. Tema üks tugevamaid külgi on venekeelse meediamaastiku tundmine.

 

Oma töös lähtub ta põhimõttest, et keel ei ole üksnes sõnad ja laused, vaid ainulaadne vahend, mis mõjutab inimese maailmapilti.

Kaarel Oja
Strateeg, turundustiimi juht

Kaarel on juhtinud kommunikatsioonitööd nii turunduse kui avalike suhete poolel ning tal on kogemusi selle töö igast etapist: strateegialoomele eelnevatest uuringutest kuni kampaaniate analüüsini ning loovlahenduste väljatöötamisest kriiside ohjamiseni.

 

Varasemalt on Kaarel töötanud Teater NO99 tegevjuhina, aidanud arendada Telliskivi Loomelinnakut ning juhtinud suuri valimiskampaaniaid. Kokkuvõttes peab ta olulisimaks, et kommunikatsioonis püsiksid kõik töölõigud sünkroonis, sest „suur pilt peab olema paigas.“

Helen Tammemäe
Ühiskonnasuhete konsultant

Enne Milttoniga liitumist töötas Helen üle 10 aasta Müürilehe peatoimetaja ja väljaandjana. Ühiskonnasuhete konsultandina on tema prioriteetideks Milttonis kestliku arengu eesmärkide saavutamisele kaasa aitamine ning vastutustundliku ettevõtluse edendamine Eesti ühiskonnas. Nendega seonduvad muu hulgas nii rohe– kui digipöörde teemad ning märksõnad nagu jätkusuutlik majandus, sotsiaalne heaolu, uued tehnoloogiad, aga ka teadus ja innovatsioon. Heleni arvates on just tehnoloogiasektoris sageli puudu humanitaarsest vaatest ning lähenemisest.

Martin Rits
Kommunikatsioonitiimi juht
Kristi Malmberg
Strateeg-konsultant

Kristi on Milttoni strateeg-konsultant ja uuringute suuna eestvedaja. Varem pikalt majandusajakirjanikuna töötanud Kristi peamisteks klientideks on finantssektori ja finantstehnoloogiateenuste valdkonna ettevõtted.

 

Kristil on selja taga 25 aastat töötamist erinevates meediaväljaannetes nii reporteri, toimetaja kui osakonnajuhina. Tänu peenele meediatajule saab Kristi pakkuda ettevõtete kõneisikutele ajakirjanikega suhtlemise koolitusi ning edastatavate sõnumite veelgi paremaks lihvimist.

 

Kristil on Tallinna Ülikoolist saadud magistrikraad sotsioloogias, mis on abiks uuringute korraldamisel ning kommunikatsiooniprojektide analüüsimisel ühiskondlike muutuste kontekstis.

Kristi Roost
Pan-Balti tiimijuht, strateeg-konsultant

Kristi töökogemus on mitmekülgne – ta on juhtinud kuus aastat Swedbanki kommunikatsoonimeeskonda, tegelenud meediatööga nii rahandus- kui justiitsministeeriumis ning töötanud konsultandina kommunikatsiooniagentuuris Hill & Knowlton.

 

Milttonis tegeleb Kristi peamiselt finants- ja korporatiivkommunikatsiooniga. Samuti nõustab ta ettevõtteid turunduskommunikatsiooni valdkonnas.
Kristi lemmiktegevuseks on töö tekstidega, olgu nendeks artiklid, kõned, meediatekstid või sotsiaalmeedia postitused. Kristi tugevuste hulka kuulub tippjuhtide ja organisatsioonide teiste kõneisikute positsioneerimine ja ettevalmistamine mis tahes avalikeks esinemisteks, sealhulgas intervjuudeks. Ta on ühtlasi kogenud strateegiliste ja taktikaliste kommunikatsiooniplaanide koostaja ja elluviija.

Lehari Kaustel
Ürituste projektijuht
Mari-Liis Kitter
Partner

Mari-Liis on Milttoni partner ning kakskümmend aastat erialast tööd teevad temast hinnatud nõustaja nii kommunikatsioonijuhtimise kui ka turundusteemadel. Mari-Liis liitus Milttoniga 2017. aasta kevadel ja juhib ettevõttes kommunikatsiooninõustamise tiimi. Punase niidiga seob tema töökäiku era- ja avalikus sektoris puidu- ja metsatööstus – Eesti majanduse üks olulisematest harudest. Mari-Liisi nõustada on kliendid, kes vajavad nõuandeid uuteks startideks või uute strateegiliste suundade elluviimiseks.

Marleen Aasa
Kasvuettevõtete konsultant
Anna Laine
Vanemkonsultant
Nänsi Männik
Vanemkonsultant

Oluliseks märksõnaks Nänsi kogemuse puhul on tehnoloogiaettevõtted, kellel ta on aidanud tegeleda nii meediasuhete kui tööandja kuvandi ja sotsiaalse vastutustundlikkuse küsimustega. Tehnoloogiamaailma kõrval on tal sisukad kokkupuutepunktid näiteks kultuuri ja hariduse valdkonnaga, kus tööpõld algab strateegiliste-taktikaliste plaanide tegemise ja projektijuhtimisega ning lõppeb tekstiloomega. Tema töö käib tihtipeale käsikäes visuaalse kommunikatsiooni ja sotsiaalmeediaga.

Olga Korneitšik
Peterburi tiimijuht, konsultant

Olga on venekeelse meedia ekspert ning tegelenud mitmete Milttoni klientide turunduskommunikatsiooni alaste lahendustega, et jõuda tarbijani Eesti venekeelses inforuumis. Üks tema tugevamaid külgi on suurte sündmuste ja üleriigilise tähendusega algatuste ja kampaaniate kommunikatsioon erasektoris, kui ka avaliku sektoris. Tänu Olga vedamisele ulatub ka Milttoni nõustajate võrgustik Peterburi.

Otto Oliver Olgo
Konsultant

Otto Oliver Olgo töötab Milttonis konsultandina. Tema tugevusteks on loovideede leidmine nii taevast kui maa alt, meediasuhted ja suurepärane kirjutamisoskus. Oliver töötas varem Eesti Ekspressis reporterina.

Aet Härmaorg
Konsultant

Aeti pagasiks on 15 aastat turunduskogemust hotellindusest, lennundusest ja laevandusest.

 

Viimased neli aastat juhtis ta Tallinki Eesti turu otsekommunikatsiooni ja püsikliendiprogrammi Club One. Enne seda aitas uut kodumaist lennufirmat Nordica ellu puhuda, millele eelnes neli aastat Tallinna Lennujaamas lennuturundusega tegelemist, mis tähendas tihedat koostööd erinevate Euroopa lennufirmade- ja jaamadega.

 

Aet on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal.
Töökogemused avalikus ja erasektoris ning väga erineva suurusega ettevõtetes aitavad tal teooriat ja praktikat omavahel suurepäraselt siduda.

Liisa-Indra Pajuste
Konsultant

Liisa-Indra on Milttoni konsultant. Tänu laiale silmaringile ja tugevale kommunikatsioonikogemusele oskab ta läheneda loovalt nii plaanidele kui strateegiatele ja leida parimad lahendused.

 

Liisa-Indral on pea kahekümne aasta jagu kogemusi kommunikatsioonijuhtimises ja ajakirjanduses. Ta on toimetanud, produtseerinud ja juhtinud nii saateid kui ajalehti ning töötanud rahvusvahelise konsultandina. Oma tegemiste eest on tal taskus ka paar ägedat auhinda.

 

Oluline joon Liisa-Indra töödes on kindlasti roheettevõtmiste kommunikatsioon ja toetamine vastutustundlikkuse teemades.

Johan-Paul Hion
Projektijuht, fotograaf

Johan-Paul on kogenud fotograaf. Kümme aastat elas ja töötas ta Suurbritannias, kus ta sai kõrghariduse fotograafias ja pikaajalise töökogemuse äriklientidega Londoni fotomaastikul. Huvist mõista klientide kuvandi kujundamist laiemalt kui vaid fotograafiasse puutuv, õppis ta Tartu Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimist.

 

Johan-Paul töötab fotograafina klientide visuaalidega ja hoiab projektijuhina silma peal nende kommunikatsiooni igapäevasel sujuval kulgemisel.

 

Olulise osa tema tähelepanust saavad Eesti suurim äriideede kiirendi Ajujaht ja iduettevõtete loojaid ühendav Asutajate Selts.

Hanna Luisa Grosberg
Kommunikatsiooni assistent

Hanna Luisa liitus Milttoni kommunikatsioonitiimiga 2020. aasta sügisel Lendstardi praktikaprogrammi järgselt. Ta on lõpetanud värskelt esmased ülikooliõpingud Tartu Ülikoolis nii majanduse kui ka ajakirjanduse ja kommunikatsiooni alal. Hanna Luisa on värskete ideedega kirglik loovlahenduste vormija.

Liisa Jõerüüt
Kommunikatsiooni assistent

Liisa alustas oma teekonda Milttonis Lendstardi praktikaprogrammis, mille järgselt ta sujuvalt kommunikatsioonitiimiga ka püsivalt liitus. Tema igapäevane tähelepanu kuulub töö ajal kasvuettevõtetele ning kõige vajaliku koordineerimisele, olgu see siis seotud rahvusvaheliste kajastuste, arendustalgute, loovlahenduste või kliendisuhetega. Pole midagi, millega Liisa ei saaks aidata.

 

Varasemast elust on Liisal selja taga töö teadusuuringute vallas, juhtimiskogemus nii mõneski organisatsioonis ning elatud on ka vabatahtliku elu mitmel erineval rindel JA Eestist Arvamusfestivalini.

Eva-Maria Kangro
Psühholoog, muutuste juhtimise nõustaja

Eva-Maria on psühholoog ja juhtimisnõustaja, kelle missiooniks on toetada positiivsete muutuste elluviimist ja soodustada inimestevahelist koostööd. Tema peamisteks teemadeks on agiilne muutuste juhtimine, motiveeriv suhtlemine ja stressiga toimetulek, aga ka tarbimispsühholoogia.

Eva-Marial on doktorikraad psühholoogias, ta kuulub Eesti Mentorite Koja liikmeskonda ja on üks Eesti Motiveeriva Intervjueerimise Treenerite Assotsiatsiooni asutajatest.

Maarja Karlson
Programmikoordinaator

Maarja liitus Milttoniga 2021. aasta alguses, olles varasemalt tutvunud siinse eluga kahe praktika käigus. Programmikoordinaatori rollis hoiab ta silma peal nõustamisprojektide kulgemisel ja tagab nende sujuva elluviimise.

 

Lisaks vastutab Maarja ärifestivali sTARTUp Day kommunikatsiooni eest ja on lõpusirgel oma bakalaureuseõpingutega Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas.

Khris-Marii Palksaar
Psühholoog, konsultant

Khrisi südameasjaks on inimeste jõustamine ja ebaefektiivsete ning sooritust tagasihoidvate mõtte- ja käitumismustrite analüüsimine ja muutmine nii töö- kui ka eraelus.

 

Khris-Marii on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistrantuuri (cum laude), läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia algkursuse, töötanud psühholoogina, tegelenud koolitamisega ja õpetamisega Tartu Ülikoolis ning osalenud uuringuprojektides.

 

Kui ta parasjagu tööd ei tee, võib teda leida muusika keskelt laulmast ja loomast.

Greetel Joanna Võrk
Konsultant

Greetel on muutuste juhtimise ja arengunõustamise meeskonna konsultant. Tema arsenali kuuluvad muuhulgas visuaalse lihtsustamise oskused ja ainsana Eestis ka WorkPlace Big Five isiksustesti nõustaja litsents. Ta on olnud kümnete erinevate erinevate avaliku ja erasektori arendusprojektide ja -ürituste juures ning aidanud navigeerida muutuste keskel nii üksikisikutel kui organisatsioonidel.

 

Greetel on muuhulgas ka kutseline tantsuspetsialist, -õpetaja ja koreograaf.

Jane Oblikas
Disainmõtlemise treener ja ekspert

Jane on disainmõtlemise treener ning Disainmõtlemise konverentsi algataja ja kuraator. Ta usub inimkesksesse disaini. Disaini mõtteviis ja disainitööriistade kasutamine muudab meie igapäevatöö tähendusrikkamaks – sest teame, kellele ja millist väärtust loome ja tõhusamaks – sest keskendume asjadele, mis on olulised. Selle usu andis Janele 6 aastat Eesti Disainikeskuse juhina teenusedisaini ja disainmõtlemise koolituste, meistriklasside ja äri- ja avaliku sektori innovatsiooni programmide läbiviimise kogemus.

Kristi Liiva
Partner, muutuste- ja arengunõustaja

Kristi on Miltton New Nordicsi kaasasutaja ja partner. Nõustamisvaldkonnas on tal 25-aastane töökogemus ja tema asutatud Miltton JLP alustas tegevust 2005. aastal. Kristit paeluvad enim inimeste arendamine, ettevõtete muutuste nõustamine ja muutuste kommunikatsioon ning uute ühiskondlikult mõjusate ettevõtmiste käivitamine. ​

 

Kristi on Arvamusfestivali ellukutsuja ja selle juht aastail 2013 – 2015. Samuti on ta üks Sihtasutuse Kiusamisvaba Kool asutajatest. Nende kahe algatuse eest valiti ta aastal 2016 Aasta Kodanikuks.

Aivar Lätt
Konsultant, teenusedisainer

Aivar Lätt on muutuste juhtimise ja arengunõustamise meeskonna konsultant ja teenuse disainer.

 

Aivaril on disaini ja juhtimise vallas 20-aastane töökogemus, millest viimased kümme on ta Baltika grupis pidanud eesti meestemoe lipulaeva Baltmani brändi kollektsioonijuhi ning peadisaineri ametit. Enne Baltikat töötas Aivar toimetajana ajakirjas FHM Estonia ja on kokku puutunud ka konsultandi tööga, andes disaininõu mitmetele ettevõtetele nii Eestis kui välismaal.

 

Ta usub, et teenuse- ja süsteemidisain on lahendus enamikele probleemidele, millega üksikisiku ja organisatsiooni tasandil kokku puutume. Aivarit paeluvad inimesekeskne disain ja seoste leidmine kohtades, kus neid esmapilgul ei paista.

Rasmus Rask
Mentor, nõustaja

Rasmust teatakse armastatud ökojäätise La Muu asutaja ja ettevõtjana, kuid talle pole võõras ka mentori, kodanikuaktivisti ja kogukonnajuhi roll. Tema uusim ettevõtmine on ringmajandust edendav pilootprojekt Bringpack. Rikkalikule kogemusele tuginedes on Rasmus muutuste juhtimise ja arengunõustamise laiendatud tiimis mentor ja nõustaja, et pakkuda meie äristrateegia konsultatsiooniprojektidele värsket energiat ja lähenemist.

Martin Kukk
Nõukogu liige

Martin on Miltton New Nordics kaasasutaja ja valitsussuhete vanemkonsultant. Tal on põhjalikud teadmised Eesti ja Euroopa Liidu seadusandlusest ja poliitilisest otsustusprotsessist.

Enne ettevõtlusesse suundumist oli Martin Riigikogu liige, Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. Sellele eelnevalt juhtis ta peasekretärina Reformierakonda, kus tema vastutada oli erakonna juhtimine tegevtasandil. Tema juhtimisel jõudis Reformierakond valimisvõitudeni 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel ja 2015. aasta Riigikogu valimistel.

2016. aastal asutas ta erahooldekodusid opereeriva ettevõtte Südamekodud, kus tänaseni tegutseb osaniku ja juhatuse liikmena.

Sandra Kamilova
Valitsussuhete juht

Sandra on Miltton New Nordics valitsussuhete suuna juht ja strateegiline konsultant. Sandra ekspertiis hõlmab ühiskondlike ja poliitiliste protsesside väga head tundmist, nii Eesti kui Euroopa tasandil, samuti on tal tugev kogemus kriisikommunikatsioonis ja strateegilises planeerimises.

 

Varasemalt töötas Sandra viis aastat välisministeeriumis, tema portfelli kuulusid asutuse avalikud suhted. Suuremate ettevõtmistena on ta osalenud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldamises ja juhtinud Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimise kampaania kommunikatsiooni.

 

Sandra on töötanud kaitseministri ja Riigikogu esimehe nõunikuna. Aastatel 2013-2014 oli ta Euroopa Noortefoorumi juhatuse liige, seistes noorteorganisatsioonide huvide eest Euroopa tasandil. Sandra on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis rahvusvaheliste suhete erialal.

Kadri Vanem
Valitsussuhete konsultant
Eliis Tõeleid
Digiturunduse suunajuht

Eliis on Milttoni digiturunduse ekspert, kes aitab sidustada digiturundusteenuseid teiste valdkondadega ning mõtleb vastavalt kliendi vajadustele välja parima strateegia ja meediaplaani.

 

Varasemalt on Eliis töötanud üle 6 aasta Tallinki turundusosakonnas ning juhtinud majasisest meedia planeerimise ja strateegia tiimi. Lisaks on ka MTÜ Ärikatel liige ja korraldab üritusi, mis julgustavad noori ettevõtlikkusele, investeerima ning ennast harima.

Laura-Lisethe Pankova
AD/Disainijuht

Laura-Lisethe on disainer ja illustraator, kes on kokku puutunud viimased viis aastat erinevate kujundusprojektidega, alates visuaalsest kunstist ja illustratsioonidest kuni trükiste ja veebilehtede disainini välja. Ta on aidanud brändidel nii Eestis, USAs kui Norras rääkida oma lugu läbi visuaalide ja lugude. Sama oluline, kui on visuaalne väljapaistvus, on ka suurepärane kasutajakogemus. Oma töös keskendub ta disainmõtlemise printsiipidele, mis aitavad kujundamise protsessis luua selgust ning visuaalses tervikus keskenduda kõige olulisemale. Laura tugevuseks on põhjalik kontseptuaalne lähenemine ja teostus, mis on visuaalselt nauditav nii digitaalselt kui paberkandjal.

Aldar Pärnoja
Disainer

Aldar on mitmekülgne disainer, kelle oskustepagasisse kuulub kujundada nii staatilist disaini, videot ja animatsiooni kui kirjutada koodi ilusate ja kasutajasõbralike veebilehtede tarvis. Ta on õppinud Tallinna Polütehnikumis multimeediat ja enne seda Tallinna Ülikoolis antropoloogiat. Kui multimeediaõpe andis disainitöö jaoks praktilise tööriistakasti, siis antropoloogia on õpetanud end teiste kingadesse panema ja analüüsima, kuidas tajub disaini sihtrühm, kellele see on mõeldud.

Kristiin Elmat
Sotsiaalmeedia konsultant, fotograaf

Kristiin alustas Milttonis 2018. aastal, esialgu praktikandina, seejärel kommunikatsiooniassistendina ning nüüd fotograafi ja sotsiaalmeedia konsultandina. Lõviosa elust Stockholmis elanuna, kolis Kristiin ülikooliõpinguteks tagasi Eestisse ning lõpetas 2019. aasta suvel TalTechi rahvusvaheliste suhete erialal. Varasemalt on ta töötanud Unicefis ning oma päevatöö kõrvalt toimetab vabakutselise fotograafina ning on üks VLND Burgeri kaasasutajatest.