Võta ühendust
Äriarenduse konsultant ja tiimijuht
jaano.inno@miltton.com
Muutuste- ja arengunõustaja, partner
kristi.liiva@miltton.com
Tallinna Veel ja tema tütarettevõttel Watercomil on traditsioon korraldada kord aastas Juhtide Sügiskooli, mis toob üheks päevaks kokku kõik ettevõtte juhid (umbes 60 inimest) ja võimaldab ühiselt keskenduda organisatsiooni arengule. Organisatsioon teadvustas, et aja jooksul oli kogunenud palju juhtimise põhimõtteid kirjeldavaid kokkuleppeid, mis ei olnud omavahel selgelt seostatud. Seetõttu sai Sügiskooli seekord pühendatud juhtimispõhimõtete ühiselt mõtestamisele ja uute kokkulepete sõlmimisele, millest kõik juhid igapäevaselt lähtuda saavad.
Kolm kuud kestud koostöö koosnes neljast suuremast alameesmärgist ja etapist.
Sügiskooli läbiviimisel võtsime ka eesmärgi olla võimalikult praktiline. Eeldasime, et organisatsioonis sees on olemas parimate juhtimispõhimõtete piisavalt hea praktika ning seega pole vaja anda uut teoreetilist teadmist, vaid peamine rõhk oli sisemise parima praktika üles leidmisel. Praktilisuse huvides valisime Sügiskooli peamiseks tööviisiks kaasuste lahendamise väiksemates gruppides ning arutelud, mis viisid ühise arusaamise ja kokkulepeteni. Kogu töö toimus aktiivses koostöös Tallinna Vee enda projektitiimiga.
Alustasime oma tööd info kogumisest, kus analüüsisime senist DNA-d ja juhtimispõhimõtteid kirjeldavaid materjale. Selle alusel koostasime kompaktse ülevaate olemasolevatest erinevatest juhtimispõhimõtetest ja visuaalse teekaardi, mis oleks orientiiriks kaasuste lahendamisel.
Selleks, et suur hulk Sügiskooli saabuvaid osalejaid oleks juba teemale häälestunud, kasutasime eelnevalt mängulisi minikaasuseid, mille abil osalejad said kogu organisatsiooni senist juhtimispraktikat mõtestada.
Sügiskooli päev oli jagatud neljaks peamiseks aruteluteemaks:
Kogu päeva jooksul töötasid osalejad väiksemates gruppides paralleelselt nelja kaasusega – nii saime ühele olukorrale erinevad vaated. Iga arutelu puhul lahendati esmalt kaasus ning seejärel mõtestati, millistest juhtimispõhimõtetest lähtuvalt seda olukorda lahendati ja kui hästi need lahendust toetavad. Lahenduste esitlustele järgnesid arutelud ja ühise parima praktika kokkuleppimine.
Sügiskooli lõpuks olime kõigi juhtidega igapäevaste olukordade lahendamise käigus läbi arutanud Tallinna Vee peamised juhtimispõhimõtted ja saanud selguse, millised neist on päriselt inimestele olulised. Koostöö tulemusena sõnastasime olulised, üheselt mõistetavad ning ettevõtte DNA-le ja eesmärkidele tuginevad juhtimispõhimõtted koos soovitustega nende igapäevaseks elluviimiseks.
Milttoni organisatsiooni muutuste nõustamise teenuste ökosüsteemis suunasime selle projekti fookuse enim juhtimise arhitektuurile, et selged juhtimispõhimõtted annaksid piisava kindlustunde organisatsiooni DNA ja strateegia täitmisel.