fbpx

Linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere liitub nõustamisettevõttega Miltton

Linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere alustab jaanuaris vanemkonsultandina tööd Miltton Grupi värskes Urban Affairs üksuses. Pere asub tööle koos endise Helsingi linnapea Jan Vapaavuori ja linna strateegiliste algatuste endise direktori Sanna-Mari Jänttiga.

Pärtel on olnud kaasasutaja ja linnastrateeg Stockholmis 2017. aastal asutatud konsultatsiooniettevõttes Future Place Leadership, mis on spetsialiseerunud kohtade arendamisele, innovatsioonile ja turundamisele. Samuti on ta töötanud linnastrateegia juhina tehisintellekti arendavas ettevõttes Fyma. Aastatel 2009-2015 oli ta Indrek Tarandi nõunik Euroopa Parlamendis, kus muuhulgas tõlkis eesti keelde Luuk van Middelaari teose “Teekond Euroopasse”. Alates oktoobrist 2021 on Pere Tallinna linnavolikogus Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. Meedias linnaruumi teemadel sageli kirjutanud Pere on ka Tallinna rattalinnapea, seistes vabast ajast pealinna tänavate turvalisemaks muutmise eest.

“Põhjamaade linnadel on linnastumise ja kliimakriisi ajastul maailmale palju pakkuda. Kui jätkusuutlikud ja inim-mõõtmelised lahendused toimivad meie halastamatutes ilmastikuoludes, miks ei peaks need mujal toimima? Olen tänulik, et mul avaneb võimalus inspireerivate ja võimekate inimestega koos töötada,” ütles Pere Milttoniga liitumist kommenteerides.

“Pärteli ja Milttoni teed ristusid, sest ühine kirg – Põhjamaade elukeskkonna ja heaolu mudeli abil kogu maailma inspireerimine – tõi meid kokku,” sõnas Annika Arras, Milttoni partner ja juht Eestis.

Milttonisse loodi linnastumise ja linnade arengu valdkond (Urban Affairs), kui ettevõttega liitusid 2021. aasta augustis endine Helsingi linnapea Jan Vapaavuori ja strateegiliste algatuste direktor Sanna-Mari Jäntti.

Urban Affairs konsultantide tiimi eesmärgiks on pakkuda Milttoni klientidele rahvusvahelist teadmist sellest, kuidas linnakeskkondi planeeritakse ja juhitakse, millest otsuste tegemisel juhindutakse, kuidas need otsused mõjutavad kogu linna ja inimestele elu ning kuidas toimivad linnad ja nende võrgustikud väljaspool meile tuttavat regiooni.Urban Affairs üksus töötab Miltton Grupis piiriüleselt, peakontor asub Helsingis.

Miltton on 2001. aastal asutatud juhtiv Põhjamaade nõustamisagentuur, mis tegutseb globaalselt . Ettevõttes töötab enam kui 350 uudishimulikku ja omanäolist kommunikatsiooni, muutuste juhtimise, turunduse, investorsuhete, sündmuskorralduse, vastutustundliku ettevõtluse arendamise jm valdkondade professionaali. Miltton on sõltumatu, igapäevases konsultanditöös osalevatele partneritele kuuluv agentuur. Eestisse ja Baltikumi laienes Miltton 2016. aastal.

Lisainformatsioon:
Sanna-Mari Jäntti, sanna-mari.jantti@miltton.com, tel +358 40 053 6581
Annika Arras, annika.arras@miltton.com, tel +372 527 6839
Pärtel-Peeter Pere, paertel-peeter.pere@miltton.com, tel +372 5664 0610