fbpx

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori liitub Milttoniga

Jan Vapaavuori liitumine Milttoniga toob ettevõttesse teadmised ja kogemused linnastumise ja linnaarengu küsimustest, mis loob võimaluse ka Eestis pakkuda kohalikele omavalitsustele sellealast nõustamist.

Helsingi linnapeast Jan Vapaavuorist saab peale poliitikast lahkumist Miltton Grupi nõukogu liige ja nõustaja linnastumise küsimustes. Vapaavuori sõnul tuleb maailmas toimuvate ülikiirete muutuste mõistmiseks aru saada linnades toimuvatest muutustest. „Hetkel on kõige põletavamateks teemadeks kliimamuutused ning digitaliseerimine, viimane muudab maailma ilmselt rohkem kui miski muu. Need mõlemad teemad, nagu ka teised kiireid muutusi kaasa toovad megatrendid, näitavad oma mõju kõigepealt linnakeskkonnas,” rääkis Vapaavuori. Just linnadest saavad alguse suured muutused nii tehnoloogias, töökohtade ümberkujundamises kui paljus muus. Linnades toimuvad muutused kanduvad edasi kõikjale meie ümber.”

Oma olemuselt on linnastumise teemad globaalsed, mõjutades tugevalt ettevõtete ja organisatsioonide edukust muutuvas keskkonnas. „Jan Vapaavuori liitumine Milttoniga annab meile võimaluse ka Eestis pakkuda kohalikele omavalitsustele rahvusvahelisi teadmisi selle kohta, kuidas linnakeskkonda planeeritakse ja juhitakse, millised küsimused viivad oluliste otsusteni ning kuidas linnad toimivad. Oleme õnnelikud, et ta liitub meie kasvava tiimiga,” arvas Annika Arras, Milttoni partner ja tegevjuht Eestis.

Enne Helsingi linnapeaks valimist on Jan Vapaavuori olnud majandus- ja elamumajanduse minister ning Euroopa Investeerimispanga asepresident. Vapaavuori on Maailma Majandusfoorumi ülemaailmse tuleviku nõukogu liige, Bloombergi Uue Majanduse Foorumi volikogu liige ja alustab 2021. aasta augustis vanemnõustajana kinnisvaraarendusettevõttes NREP.

Koos Vapaavuoriga liitub Milttoniga Helsingi linna juhttiimist Sanna-Mari Jäntti, kes on varem töötanud World Design Capital 2012 direktorina, Miltton Networksi vanemnõustajana ja juhtinud Guggenheimi Helsingi algatust Soomes. Helsingi linnas on Jäntti vastutanud strateegiliste algatuste ja rahvusvahelistumise arendamise eest, lisaks on ta tegutsenud linnavalitsuse nõustajana.