Võta ühendust:
helen.tammemae@miltton.com
Kroonilise psüühilise erivajadusega inimesi on Eesti umbes 55 000. Vajadusest edendada nende inimeste ühiskonda lõimumist sündis põnev koostöö Milttoni, Sotsiaalministeeriumi ja Hoolekandeteenuste vahel.
Projekti väljakutse ulatub aega, kus psüühilise erivajadusega inimesed koliti ühiskonnast eemale. Alles viimasel viieteistkümnel aastal oleme jõudnud riigina arusaamisele, et igaühel meie seast on õigus tegutseda kogukonna ja ühiskonna täisväärtuslike liikmetena. Psüühilise erivajadusega inimestele on loodud kodusid kogukondadesse, kui seda protsessi on saatnud kogukondade vastuseis – mida ei tea ega tunne, seda on kombeks peljata. Sotsiaalministeeriumi 2021. aasta uuringust selgus, et paremad teadmised psüühilise erivajadusega inimeste kohta aitaksid muuta Eesti ühiskonda mõistvamaks – 70% uuringus osalenust leidis, et tunneksid end suheldes mugavamalt, kui teaksid erivajadustega inimestest rohkem.
Pooleteiseaastase projekti jooksul oleme läbi viinud mitmeid edukaid tegevusi, et muuta ühiskonna hoiakuid ning näidata, kuidas see, mis esmapilgul tundub kõrvalekaldena, mahub tegelikult igati normi sisse:
Psüühiline erivajadus on tegelikult lihtsalt üks tahk inimesest meis endis – tahk, mille tundmaõppimine teeb meid terviklikumaks ja paremaks.
Milttoni tiim: Silvia Säinast, Helen Tammemäe, Kristi Roost ja Johanna Liisa Järveläinen