fbpx

Arto Räty liitub Miltton Grupiga ja hakkab juhtima uut New Context üksust

Kindralleitnant Arto Räty liitub Milttoniga strateegilise nõustajana ja temast saab uue New Context üksuse juht. Räty oli varem energiaettevõtte Fortum juhtkonna liige ja enne seda töötas ta Soome kaitseministeeriumi staabiülema, riigikaitsekursuste direktori ja julgeolekukomitee esimehena.

Räty omab ainulaadseid teadmisi ja kogemust välis- ja julgeolekupoliitikas, rahvusvahelistes suhetes, strateegilises planeerimises, rahvusvahelises kriisijuhtimises ning ettevõtete ja ühiskondliku suhtluse arengutes.

“Euroopa julgeoleku tugisambad ja rahvusvaheline süsteem tervikuna on suures muutumises. Geopoliitika, diplomaatia ja kasvav ebakindlus mõjutavad otseselt ka ettevõtluskeskkonda. Sõda Ukrainas on selle arengu selge märk. Leian, et saan oma osalemisega Milttoni tiimis aidata ettevõtetel orienteeruda selles uues, raskesti ennustatavas reaalsuses,” ütles Arto Räty.

New Contexti töörühm koondab Milttoni tipptegijaid ühiskonna eri valdkondadest, poliitikast ja majandusest. Töörühmaga kutsutakse liituma ka oma valdkonna rahvusvahelisi eksperte ja samal ajal toimub uute töötajate värbamine. New Context üksuse ülesanne on tuvastada ja tõlgendada peamisi arenguid ning nende mõju ühiskonnale ja otsuste tegemisele globaalsel, Euroopa Liidu, Põhjamaade ja riikide tasandil.

“Viimastel aastatel on Miltton süstemaatiliselt üles ehitanud uut tüüpi nõustamist, mis ühendab endas laiapõhjalise ühiskondliku mõistmise, strateegilise lähenemise ning tipptasemel kommunikatsiooni. Viimase nädala sündmuste taustal on sellise kombineeritud nõustamise tähtsus ettevõtete edule saanud ilmselgeks kõigile. Meil on väga hea meel, et Arto Räty mitmekülgne strateegiline oskusteave aitab meil Milttoni kompetentsi tugevdada,” sõnas Miltton Grupi tegevdirektor Mathias Järnström.

New Context töörühma kuuluvad Milttoni eksperdid Risto E.J. Penttilä (Nordic West Office), Katri Makkonen, Jussi Kekkonen, Jan Vapaavuori, Stefan Wallin, Anu Partanen ja Jori Arvonen. Soome tiimiga ühinevad Stockholmi, Tallinna, Brüsseli ja Riia kontorite liikmed, sealhulgas Annika Arras, Sandra Kamilova, Maria Wetterstrand ja Niklas Nordström.

Väljaspool Miltton Gruppii tegutsevad nõustajad on Jeremy Bentham, kes on pikka aega tegelenud Shelli arengustsenaariumide koostamisega, ning Alexander Gabuev, kes on üks maailma juhtivaid Venemaa eksperte.

 

Lisainfo

Katri Makkonen
Strateegiline nõustaja.
katri.makkonen@miltton.com
+358 40 560 3103
Mathias Järnström
Tegevjuht
mathias.jarnstrom@miltton.com
+358 40 073 8002